שאלות נפוצות על CSP

שאלות נפוצות על CSP

כללי

מה זה CSP? עוד מודל עיסקי חדש? אני כבר מבולבל......

Cloud Solution Provider - תוכנית חדשה שמאפשרת לך לספק שירותים ללקוחותיך (ביליניג, ניהול ותמיכה) עבור כל שירותי הענן של מיקרוסופט (Office 365, Azure, CRMOL,EMS) בצורה אוטומטית באמצעות מפיץ מיקרוסופט מוסמך. זהו מודל עיסקי חדש שבו הרבה יתרונות שיקלו עליך משמעותית את תהליך המכירה וימקסמו את הרווחים שלך. אנחנו בעצם עומדים בתווך בינך לבין מיקרוסופט, לא רק בהיבט של המכירה כמו שהיית רגיל עד היום אלא גם בהיבט של השירות, ניהול והפעלת המוצר. מדובר במהפכה במודל המכירה של מיקרוסופט מול ערוץ המשווקים שלה.

אילו יתרונות יש במודל CSP ברמה האופרטיבית?

מודל חודשי, גמישות מירבית , אפשרות לשנות ולעדכן את תכולת המנוי ללא קנסות וללא תשלום מראש, קבלת תמיכה מהמפיץ ולא ממיקרוסופט (יחס אישי, זמינות), אקטיבציה מהירה ופשוטה וזמינות רישיונות (הרישיון מופיע בפורטל תוך דקות אחדות).

האם אוכל למכור שירותי ענן של מיקרוסופט (Azure, Office 365) בעצמי?

כמובן וזו מהות המפיכה.

בשלב הראשון, אבנט בעצם תאפשר לך להיות שותף CSP של מיקרוסופט ומתוקף כך למכור את שירותי הענן של מיקרוסופט במסלול הCSP על כלל יתרונותיו.

בשלב השני, בעזרת ה Marketplace שלנו תוכל לבחור אלו מוצרים אתה רוצה למכור מתוך קטלוג מוצרים עשיר של Microsoft ושל חברות נוספות המספקות שירותים דרך הענן. הכל דרך פלטפורמה אחת המספקת שירותים מקצה לקצה עבורך, המשווק.

בשלב הבא, נספק יכולת של White Label: פלטפורמת מסחר וירטואלית משלך ממותגת בשמך ומתופעלת על ידינו, שבאמצעותה תוכל להיות ממוקד במכירה ישירה ללקוחותיך של מוצרי מיקרוספט ואף מוצרים של יצרנים אחרים. את כאב הראש שבתפעול הפלטפורמה תשאיר לנו...אנחנו מאחוריך ואת זה רק אתה יודע.

מהי אוטומציה?

מאוד פשוט. כל ההתנהלות שלך מול הלקוח בפן האופרטיבי, המכירתי והטכני תתבצע אוטומטית: קרי, חיובים, הפעלת מוצר, יצירת חשבון, ניהול משתמשים ורישיונות, פתיחת קריאות ועוד. האוטומציה תבוא לידי ביטוי בתהליך Provisioning ואקטיבציה מהיר מייד לאחר הרכישה, במערכת המנהלת באופן מלא את כלל התהליך מרגע הכניסה שלך ל Marketplace, דרך חווית הרכישה, האקטיבציה ועד לקבלת החשבונית והחיוב החודשי. כל זה בשילוב תמיכה והדרכה בהתאם לצרכים שלך. כחלק מהחזון שלנו, אחד החידושים הגדולים הוא שאבנט תוכל גם להקים לך ענן משלך (White Label של ה Marketplace של אבנט!) ולאחסן בו לפי בחירתך מוצרים של אופיס 365 ו- Azure ואחרים שאותם תרצה למכור ללקוחות. בעצם, הפלטפורמה של "אבנט" שנמצאת מאחורי הקלעים מאפשרת לך לנהל ממקום אחד את כלל הצרכים העיסקיים והטכנולוגיים של הלקוחות שלך, מכירת מוצרים, ניהול שירותים, העלאת המוצרים, תמיכה, השקת קמפיינים פרסומיים, ניהול קריאות תמיכה ועוד ושוב, הכל ממקום אחד, בצורה אוטומטית פשוטה ומהירה.

מודל חדש, הבטחות חדשות, אני צריך ביטחון בהשקעתי - מי מבטיח לי ששנה הבאה מיקרוסופט לא יפסיקו את התוכנית?

מדובר בתוכנית יוקרתית של מיקרוסופט שרק שותפים נבחרים נכנסו אליה בעולם וביניהם אבנט. מיקרוסופט רואה בתוכנית את ספינת הדגל של שירותי הענן. מיקרוסופט,ואבנט השקיעו בתוכנית יחד עם שותפים נבחרים משאבים טכנולוגים וכלכליים אדירים בכדי לתת לך את הביטחון והשקט הנפשי להתקדם לשלב הבא של העולם הדיגיטלי. הדוחות הכספיים של החציון השני של 2015 (שהם החציון הראשון של מיקרוסופט)המחישו עד כמה נושא זה "חם " – המניה עלתה רק בשל מכירות ענן ובעלי המניות סוף סוף מרוצים.

מי מבטיח לי ש"אבנט" תמשיך לספק את השירות?

אבנטהיא מפיצה רשמית של מיקרוסופט מזה 18 שנה והיא חלק מקבוצת המיחשוב הגדולה ביותר בישראל, "קבוצת רד בינת" שמחזור מכירותיה הוא מעל 1.3 מילארד ש"ח בשנה. רד-בינת מחזיקה צוות מהנדסים, אנשי תמיכה וטכנאים שהם בחזית הטכנולוגיה בתחומי התקשורת, אינטגרציה, אבטחת מידע , חוות שרתים וכמובן שירותי ענן.

חשוב להדגיש ש"אבנט" השקיעה מאמצים ומשאבים בלתי מבוטלים בכדי להיות אחד מ- 50 שותפי ה- CSP הראשונים בעולם והראשון ב—MEA. ההשקעה בסך מיליוני שקלים, באה לידי ביטוי בהקמת ה- Control Panel שהוא מוצר מוביל בעולם שירותי הענן, הקמת מוקד תמיכה, גיוס כוח אדם למערך הלוגיסטיקה, המכירות, הניהול ועוד.

מה ה- Vision/ האסטרטגיה העיסקית של "אבנט" בנושא ה- CSP?

החזון של אבנט הוא לתת לכם המשווקים ובאמצעותכם ללקוחות שלכם, את האפשרות להיות חלק מהעתיד של המהפכה הדיגיטלית של מיקרוסופט. לתת לכם את הפלטפורמה שתאפשר לכם למכור יותר, ולהרוויח יותר, ולקבל יותר שירותים ואפשרויות בלתי מוגבלות שיתרחבו יותר ויותר במרוצת הזמן. אנחנו נספק את הפלטפורמה, הידע הטכנולוגי והכלים שיחסכו לכם עלויות ושישמשו אתכם מול הלקוחות שלכם. אתם תתמקדו בגידול הביזנס שלכם ואנחנו ביתר, תוך שמירה על שקיפות מלאה.

 

רישוי/ תמחור

האם המודל העיסקי CSP מחליף את מודל ה- OPEN?

לא לפי שעה ! תוכנית ה OPEN שרירה וקיימת. CSP הוא מודל עיסקי חדש שמציע לך אלטרנטיבה נוספת למכירה.

האם יש מינימום רכישה או כל תנאי יציאה/ כניסה אחרים לתוכנית?

לא. מדובר במודל עיסקי גמיש ללא תנאי כניסה וללא תנאי יציאה הן בהיבט של כמות המשתמשים והן בהיבט של סוג המוצרים.

מה המחירים בהשוואה ל- Open

מחירי הרישוי ב CSP דומים למחירים הקיימים ב OPEN אולם בשונה מה OPEN התשלומים הינם חודשיים, גמישות בשינויים ברמה יומית, וכמובן כל הערכים המוספים בענן – שדרת מוצרים בפלטפורמה וירטואלית, אפשרות עתידית לחנות white Labelועוד. לקבלת עלויות מלאות פנה לאיש המכירות שלך באבנט והוא ישמח לתת לך פרטים.

האם לי כמשווק מיקרוסופט יש ריבייטים בתכנית ה CSP

כל משווק הרשום במיקרוסופט כשותף מנוהל מקבל 10% ריבייט ישירות מהיצרן. משווק שאינו שותף מנוהל במיקרוסופט, יקבל 10% ריביייט מאבנט. זה נכון עד ליוני 2016 ובהתאם לשינויים בתנאי היצרן הריבייט יינתן אחת לחציון.

חיוב חודשי? בעייתי אין לי את המשאבים להתעסק בחיוב חודשי של הלקוח וגם זה לא כלכלי....

CSP לא מתאים לכל הלקוחות לכן יש אופציה של OPEN שבו החיוב הוא שנתי. בנוסף בהמשך תוכל לחייב אותו אוטומטית באמצעות כרטיס אשראי דרך הפלטפורמה האוטומטית שאבנט תציע למשווקים.

כיצד נעשה החיוב על ידכם?

אבנט תחייב אותך בתאריך קבוע פעם בחודש בחיוב מרוכז עבור כל הזמנות ה CSP שלך לאותו חודש. כל שינוי שתבצע במהלך החודש יתבטא בחשבונית ובחיוב החודשי שתקבל (החישוב נעשה על בסיס יומי).

כיצד מתבצע התשלום?

התשלום נעשה בהוראת קבע דרך חיוב הבנק או דרך חיוב קבוע באמצעות כרטיס אשראי בחיוב אוטומטי. בשל מורכבות המודל והעסקאות הרבות והמשתנות חדשות לבקרים אין אפשרות לתנאי תשלום שוטף במודל ה CSP.

האם אני צריך לדווח לכם כל חודש כמו בדיווח SPLA?

לא. ברגע שביצעת הזמנת רישיונות ללקוח שלך, אנחנו נחייב אותך בצורה אוטומטית על כמות התיבות שהזמנת במהלך 12 חודשים שזו תקופת המנוי הראשונה. כל עוד לא תבצע שינויים במהלך תקופת המנוי החיוב יתבצע באופן אוטומטי בהתאם לכמות התיבות שהזמנת.

מה קורה עם המנוי אחרי 12 חודשים- האם אני צריך לזכור לחדש אותו כל שנה.

בתום תקופה המנוי של שנה, תוארך ההתקשרות באופן אוטומטי לתקופות נוספות בנות 12 חודשים כל אחת, אלא אם תודיעו לנו 14 יום מראש על ביטול החידוש. בכל מקרה יפנו אליכם ממחלקת החידושים שלנו כחודש לפני סיום השנה על מנת לוודא כי אתם מעוניינים להמשיך את המנוי.

האם יש אפשרות לבטל מנוי רטרואקטיבית?

אין אפשרות לבטל מנוי רטרואקטיבית. ניתן לבטל מנוי בכל שלב של תקופת המנוי ומאותו רגע של הבקשה לביטול תפסיקו לקבל את החיובים עבורו. לא ניתן לבטל תשלומים שכבר עברו עבור רישיונות שהזמנתם בעבר.

תנאי ביטול – הודעה בכתב של 14 יום מראש.

האם במודל ה CSP ניתן למכור ללקוחות בינלאומיים?

כן וזאת בתנאי שאתה רוכש מחברת אבנט וכן שחברת האם של הלקוח יושבת בישראל וכל המשתמשים בחו"ל מתחברים לחווה בדאבלין שמשמשת את הלקוחות הישראלים.

האם יש מפיצים נוספים כמוכם?

לא. אנחנו היחידים בישראל, במזרח התיכון ואפריקה

האם אוכל לשלב בין החבילות השונות של אופיס 365?

בוודאי

הפעלת המוצר, שירות וניהול

איך מתבצע תהליך האקטיבציה?

אנחנו, אבנט, נפעיל עבורך את השירות וגם ניתן לך את התמיכה לפני ואחרי המכירה במידת הצורך. האקטיבציה מאוד פשוטה, אתה מעביר אלינו טופס הזמנת לקוח שכולל את פרטי הלקוח והמנוי ואנחנו מקימים עבורך את הדומיין בהתאם למנוי שבחרת וגם מפעילים לך את המוצר. תהליך קצר ופשוט.

ואם מדובר באקטיבציה של חשבון אופיבס 365 קיים?

התהליך אותו תהליך - אנחנו מוסיפים משתמשים או מחדשים לך את המנוי.

ואם אני רוצה לקבל הרשאות אדמין על חשבון הלקוח?

אנחנו נשלח אל הלקוח או אליך (במידה ואתה האדמין) קישור שבו הוא יתבקש לאשר את הסמכתך כשותף שמנהל לו את החשבון – אותו תהליך בדיוק כמו שהיה עד היום רק ששוב, הפעם אנחנו עושים זאת בשבילך.

האם יש גירסת ניסיון?

לא ואין צורך. אתה יכול להקים גירסת ניסיון דרך ה- WEB ועם סיומה לרכוש מנוי CSP – המעבר הוא אוטומטי ללא איבוד מידע וללא זמן השבתה

אני רגיל לנהל את הלקוח שלי באמצעות לשונית ה- Partner בתוך הממשק ניהול של אופיס 365 האם זה ישתנה?

לא. אתה תוכל להמשיך לנהל אותו בדרך זו רק שבמקרה ותרכוש רישיון במודל CSP אנחנו נשלח עבורך את הלינק שהיית רגיל לשלוח ללקוח.

תמיכה

מי יתמוך בי?

אבנט תספק את התמיכה הטכנית והאופרטיבית באמצעות מוקד תמיכה מקצועי שמתמחה בשירותי הענן של מיקרוסופט. בשלב זה התמיכה תינתן על מוצרי Office 365 בלבד.

האם התמיכה שלכם תהיה בתשלום

התמיכה הטכנית למוצרים, טיפול בתקלות ו- How To שתקבל מאבנט תהיה כרוכה בתשלום בהתאם לחבילות הנרכשות מראש. בנוסף, תקבל תמיכה בנושאי Billing, On Boarding וממשק ניהול לקוח ללא תשלום.

האם אני מחויב לרכוש חבילות תמיכה כדי לרכוש במודל ה CSP

לא. זאת אופציה מומלצת אך לא חובה.

למה אני צריך לשלם כסף עבור תמיכה שעד עכשיו קיבלתי חינם ממיקרוסופט

יחס אישי, במודל CSP אתה מדבר עם תומכים עם ניסיון רב כמוך, שחווים את השוק כמוך עם ניסיון וידע ומקצועיות רב בתחום, בנוסף, מוקד התמיכה הוא בישראל, תמיד בשפה העברית והנגישות אליו היא הרבה יותר פשוטה, קלה ומהירה (טלפון ישיר עם זמן המתנה מינימלי)

התמיכה של אבנט מספקת גם שירותי תמיכה וגם שירותיי ייעוץ מתקדמים לפני ואחרי המכירה כמו הגדרות חשבון מתקדמות בהיבט של אבטחת מידע, ניהול משתמשים, התחברות מאובטחת, יצירה והפעלה של ארכיון, יצירת תגיות ועוד.

בנוסף, על פי הכרזת היצרן שרותי התמיכה הניתנים על ידו כיום ללא תשלום ילכו ויעלמו

מה ההבדל בין התמיכה שלכם לבין תמיכת ה SCS שמיקרוסופט נותנת לשותפי ה Silver

תמיכת ה SCS מוגבלת לאנגלית בלבד, תומכים שלא יושבים בארץ, זו תמיכה לשותפי Silver/Gold בהתמחות ענן ללא הגבלה, כשלשאר שותפי ה-Silver/Gold יש מספר קריאות מוגבל. בנוסף לאחר הקמת ה Market Place וה- White Label רק אבנט ייתנו לך את התמיכה עבור הפלטפורמה.

התמיכה שאני מקבל במסגרת התמחות הענן של SCS מספיקה לי.

יש לכם את האופציה לרכוש מאתנו תמיכה, אך זה לא חובה. תוכל להמשיך לקבל את התמיכה הישירה ממיקרוסופט במסגרת תכנית ה-SCS

מה המודל ומה עלויות התמיכה?

נא פנה לאיש המכירות על מנת לקבל עלויות והסברים

האם תתמכו בכל המוצרים של ה- CSP?

לא , בשלב ראשון נתמוך רק באופיס 365 ולא ב- Azur, אך במקרה הצורך יש לנו את האפשרות לפתוח עבורך קריאת תמיכה מול מיקרוסופט

מוצרים

האם מדובר באותם מוצרים שאני רגיל למכור ב Online וב- Open?

כן. אותם מוצרים

איזה מוצרים יימכרו דרך CSP?

כל משפחת מוצרי אופיס 365 (חבילות Business, Enterprise ומוצרים בודדים כמו Exchange Online Plan 1/2)

Azure Online שכולל EMS, Intune ועוד, CRM Online, Visio online, Project online ו-Office for Power BI.

האם ניתן לבנות חבילות או לייצר באנדלים דרך CSP?

בהחלט. לדוגמא: ניתן יהיה למכור Exchange Online יחד עם מוצרים משלימים שיאפשרו ללקוח שלך גם לקבל דואר אלקטרוני בענן יחד עם כלי מיגרציה שיאפשר לך להעביר את סביבת הדואר המקומית לענן בפשטות, במהירות וביעילות והכי חשוב מרחוק (ללא צורך להגיע לבית הלקוח !)

מהם המוצרים המשלימים ?

אנא פנה לאיש המכירות שלך באבנט או הינך מוזמן להתרשם מקטלוג המוצרים ב MARKETPLACE